Ekspresyjny blog

Blogasek mój

Wacek 14.12.2020

Jak możemy być tego tacy pewni?

Polecane: metalowa szafa na dokumenty

Ufamy technologii, dlatego śledzimy jej rozwój. Podobnie jak zaufanie do banku, ufamy technologii, jeśli chodzi o inwestowanie. Jeśli odkryjemy przełom, który pozwoli nam na dokonywanie natychmiastowych płatności poza granicami kraju, to prawie na pewno zostanie wdrożony.

Kto sprawdza, kto ma portfel?

System bankowy jest skonstruowany w taki sposób, że odpowiednie władze i instytucje państwowe mają wgląd w to, jak wyglądają nasze finanse. W zależności od podniesionej kwestii władze państwowe mogą albo zaakceptować nieważność banknotów, albo od razu je odrzucić. W przypadku płatności międzynarodowych to państwo oblicza kurs wymiany i oblicza wartość środków. Waluta jest tworzona w banku centralnym, a następnie oficjalnie uznawana za środek płatniczy.

Jak możemy być tego tacy pewni?

Każda transakcja w systemie jest rejestrowana w księdze wraz z publicznym adresem i kodem PIN. Adres to wirtualny klucz prywatny ("klucz prywatny"), który identyfikuje transakcję. Saldo naszych banknotów obliczane jest na podstawie wirtualnego klucza prywatnego. Więc jeśli ktoś zmieni nasze saldo, nie możemy po prostu zmienić klucza prywatnego

Tagi: krypto waluta,