Ekspresyjny blog

Blogasek mój

Wacek 01.02.2021

Jakie pokarmy są lepsze dla serca?

Wybór odpowiedniej żywności jest niewątpliwie ważny dla naszego zdrowia. Zawsze, gdy mamy wątpliwości co do naszej diety, należy postępować zgodnie z zaleceniami dietetyka. Oczywiście nie chodzi o zrobienie łatwego posiłku z pakietu zdrowych potraw. Zamiast tego powinniśmy się skupić na jedzeniu pokarmów bogatych w białko i mających wpływ na regulację cholesterolu, ciśnienia krwi i pracy serca.

Jedzenie całych ziaren

Aby nie mieć nadwagi, powinniśmy włączyć do naszej diety produkty pełnoziarniste. Możemy je znaleźć w wielu różnych odmianach, dzięki czemu każdy z nas bez problemu znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim powinniśmy zainteresować się pieczywem pełnoziarnistym, czyli mieszanką pełnoziarnistego ryżu brązowego i nasion słonecznika. Oczywiście możemy również dodać bułki pełnoziarniste, które powinny zawierać również ryż brązowy. Oczywiście możemy je również wykonać sami. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na wszystkie składniki, które mogą być najważniejsze dla naszego serca: orzechy (i nie tylko), bakalie (ale nie tylko), warzywa i owoce.

Odpowiednie białko

Serce jest bardzo ważnym narządem i wymaga odpowiedniej ilości białka. Aby zapewnić taką ilość, powinniśmy uwzględnić w niej sporą ilość kwasów omega-3. Przede wszystkim orzechy włoskie są dobrym źródłem tego typu kwasów tłuszczowych. Staraj się je jeść regularnie, najlepiej w łatwo przyswajalnej formie, np. w warzywach lub rybach. Oczywiście nie musimy całkowicie rezygnować z tych produktów, o ile jemy regularnie i regularnie. Orzechy włoskie możemy włączyć do naszej diety również w postaci granulatu, orzechów lub w postaci małego posiłku, ale jako pieczywo pełnoziarniste zdecydowanie powinniśmy unikać takich produktów.

Tagi: wszystkim, postaci, serca dla maluszka, sercanki, serca gify, sercanie lublin, sercanie stadniki,